Հենրիխ Մխիթարյան. «Սանդերլենդի» դարպասը խփած գոլը լավագույնն է իմ կարիերայում (Տեսանյութ)
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, ով «Սանդերլենդի» հետ Անգլիայի առաջնության 18-րդ տուրի խաղում (3:1) աչքի է ընկել գեղեցիկ գոլով, շեշտել է, որ դա իր կարիերայի լավագույն գոլն է, փոխանցում է Sport-express.ru-ն:
Հայ ֆուտբոլիստը, ով խաղադաշտ է մտել 62-րդ րոպեին, ընդամենը 23 րոպե անց կրնկով հարվածով գնդակն ուղարկեց մրցակցի դարպասը։ Դա «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կազմում Մխիթարյանի 3-րդ գոլն է ու երկրորդը՝ Պրեմիեր լիգայում։
«Դա լավագույն գոլն է, որը երբևէ խփել եմ»,- Մխիթարյանի խոսքերը մեջբերել է «Մանչեսթեր Յունայթեդի»-ի պաշտոնական կայքը։
«Նախ նայեցի մրցավարի օգնականին ու տեսա, որ խաղից դուրս վիճակ չկա, կարելի է տոնել գոլը: Միակ բանը, որ կարող էի անել այդ իրավիճակում` կրնկով գնդակի ուղղությունը շեղելն էր, ինչն ինձ հաջողվեց»,- ավելացրել է Հենրիխ Մխիթարյանը:

Генрих Мхитарян: гол в ворота «Сандерленда» - лучший в моей карьере (Видео)
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян, отметившийся красивым голом в игре 18-го тура чемпионата Англии против «Сандерленда» (3:1), подчеркнул, что это лучший мяч в его карьере, передает Sport-express.ru. Хавбек, появившийся на поле на 62-й минуте встречи, спустя 23 минуты после этого отправил мяч в сетку ворот гостей ударом пяткой.
Для армянского футболиста этот гол стал третьим в составе "красных дьяволов" во всех турнирах.
«Это лучший гол, который я когда-либо забивал, – приводит официальный сайт «Манчестер Юнайтед» слова Мхитаряна. – Было волнительно. Первым делом я посмотрел на помощника арбитра и увидел, что офасайда нет – можно было праздновать. В той ситуации я ожидал получить мяч перед собой, но оказалось иначе. Единственное что я мог сделать, это подправить пяткой, что мне и удалось».