Սերժ և Ռիտա Սարգսյաններն ընդունել են ՀՀ և ԼՂՀ զինվորականների երեխաներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանը նախագահի նստավայրում Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ այսօր հյուրընկալել են ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների, Արցախյան ազատամարտում, ինչպես նաև ապրիլյան քառօրյա պատերազմում զոհված, հաշմանդամ դարձած զինվորների, Երկրապահ կամավորական միության, ՀՀ ոստիկանության և ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների, ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցող մի շարք հասարակական կազմակերպությունների անդամների ընտանիքների երեխաների և թոռնիկների, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ փոքրիկ հյուրերի ներկայությամբ հանդիսավորությամբ վառվել են նստավայրի տոնածառի լույսերը, և մեկնարկել է տոնական միջոցառումը:
Հանրապետության Նախագահն իր և տիկին Ռիտա Սարգսյանի անունից ջերմորեն շնորհավորել է միջոցառման մասնակիցներին ու բոլոր երեխաներին Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ, բարեմաղթանքներ հղել նրանց:
«Սիրելի երեխաներ, ես և տիկին Ռիտան սրտանց շնորհավորում ենք ձեզ Նոր տարվա կապակցությամբ, ցանկանում ենք, որ եկող 2017 թվականը լինի ամենալավ տարին ձեր անցկացրած բոլոր տարիներից: Ցանկանում ենք, որ նոր տարում դուք միշտ ուրախ, երջանիկ, առողջ լինեք, ուզում եմ, որ նոր տարում դուք հաջողություններ ունենաք ուսման բնագավառում: Եվ եթե դուք ամեն օր դաս սովորեք, սիրելի՛ երեխաներ, ես վստահ եմ, որ ձեզնից շատ-շատերը հետո էլ գալու են այս շենք՝ այստեղ, ոչ միայն Նոր տարվա տոնածառի կապակցությամբ, այլ նաև մրցանակներ ստանալու «Կենգուրու», «Մեղու» և այլ մրցույթներում հաղթելու համար:
Սիրելի՛ երեխաներ, մի խնդրանք ունեմ ձեզ. ուզում եմ, որպեսզի հունվարի 1-ին՝ առավոտյան կանուխ, երբ արթնանաք, մոտենաք ձեր ծնողներին և իմ անունից շնորհակալություն հայտնեք նրանց՝ ձեզ լավ քաղաքացի դաստիարակելու համար, շնորհավորեք նրանց Նոր տարվա կապակցությամբ և խոստանաք, որ դուք շատ լավ եք սովորելու, որովհետև լավ սովորելը երեխաների համար ամենից կարևոր, ամենից լավ բանն է: Պիտի և՛ լավ սովորեք, և՛ լավ աշխատեք, և՛ ձեր ուսուցիչների ու ծնողների ասածները շատ լավ կատարեք», - ասել է նախագահ Սերժ Սարգսյանը:

Серж Саргсян и Рита Саргсян по случаю праздников Нового года и Рождества приняли многочисленных детей
Президент Армении Серж Саргсян и госпожа Рита Саргсян в резиденции президента по случаю праздников Нового года и Святого Рождества сегодня приняли детей и внуков военнослужащих ВС РА, членов союза добровольцев Еркрапа, сотрудников Полиции и Службы национальной безопасности, из семей членов ряда сотрудничающих с министерством обороны РА общественных организаций, а также погибших и получивших инвалидность азатамартиков и военнослужащих. Подробности передает пресс-служба главы армянского государства.
Согласно информации, в присутствии маленьких гостей торжественно зажглись огни елки президентской резиденции, стартовало праздничное мероприятие. Президент Армении от своего имени и имени госпожи Риты Саргсян горячо поздравил участников мероприятия и всех детей по случаю праздников Нового года и Святого Рождества, направил им добрые пожелания.
«Дорогие дети, я и г-жа Рита Саргсян поздравляем вас с Новым годом, желаем, чтобы наступающий 2017 год был самым лучшим годом для вас. Мы желаем вам в Новом году всегда быть радостными, счастливыми, здоровыми, желаем вам достичь в новом году успехов в учебе.
Дорогие дети, если вы будете учиться каждый день, я уверен, многие из вас позже придут в это здание – не только по случаю Нового года, но и получать призы за победу в олимпиадах „Кенгуру”, „Пчела” и других конкурсах.
Дорогие дети, у меня есть к вам одна просьба: я хочу, чтобы 1 января, рано утром, когда проснетесь, вы выразили благодарность своим родителям от моего имени за то, что они воспитали вас как хороших граждан, поздравили их по случаю Нового года и пообещали, что вы будете учиться очень хорошо, так как это самое важное для детей.
Вы должны и хорошо учиться, и хорошо работать, и хорошо выполнять то, что скажут вам ваши учителя и родители», – сказал президент.