Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ԼՂՀ ՊԲ-ն դիմել է համարժեք պատասխան գործողությունների
Դեկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային /Հադրութ/, արևելյան /Մարտունի-Ակնա/ և հյուսիսարևելյան /Մարտակերտ/ ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, Մարտակերտի պաշտպանական ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ /11 արկ/:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հիմնականում՝ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ դիմել են համարժեք պատասխան գործողությունների և շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: Ночью ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 50 раз
В ночь с 27 на 28 декабря в южном (Гадрут), восточном (Мартуни-Акна) и северо-восточном (Мартакерт) направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 50 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 900 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Помимо стрелкового оружия различного калибра, в направлении Мартакерта ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (11 снарядов).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активной противника, в основном в северо-восточном направлении, прибегли к адекватным ответным действиям, продолжая уверенно выполнять поставленную боевую задачу по всей протяженности линии соприкосновения.
На данный момент оперативная обстановка на передовой относительно спокойная», – говорится в сообщении.