Այս գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1300 կրակոց. ՊԲ-ն դիմել է պատասխան քայլերի
Դեկտեմբերի 29-ի և լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1300 կրակոց, տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Անհրաժեշտ դեպքերում դիմելով նաև պատասխան քայլերի, ՊԲ-ի դիրքապահ ուժերը շարունակում են վերահսկել իրավիճակը և հստակորեն կրում մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 1300 выстрелов
В ночь с 29 на 30 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 40 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра и снайперских винтовок произвел в направлении армянских позиций свыше 1300 выстрелов.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР, при необходимости прибегая также к ответным действиям, продолжают уверенно контролировать ситуацию и четко нести боевое дежурство», – говорится в сообщении.