Ալիկ Սարգսյանը չի հրաժարվի ԱԻ նախարարի պաշտոնից, եթե լին ի առաջարկ. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով, նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը, որը պաշտոնանկությունից հետո նշանակվեց Սերժ Սարգսյանի խորհրդական, ցանկանում է դառնալ Արտակարգ իրավիճակների նախարար և փորձում է ստանալ վերջինիս «դաբրոն»:
Հիշեցնենք, որ այդ պաշտոնը թափուր մնաց անցած տարեվերջին Արմեն Երիցյանի մահից հետո և այժմ ժամանակավոր պաշտոնակատար է փոխնախարար Հայկարամ Մխիթարյանը: Ալիկ Սարգսյանը թերթի հետ զրույցում ասել է, որ իրեն այդ պաշտոնում նշանակելու վերաբերյալ առաջարկություն չի արվել, ինքը նման քննարկման մասին տեղյակ չէ:
Սարգսյանը, սակայն, չի հերքել, որ եթե ԱԻ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնելու վերաբերյալ առաջարկություն լինի, ինքն այն կընդունի.
«Ես զինվորական մարդ եմ, ինձ ուր ուղարկեն, կաշխատեմ: Եթե ասեմ ցանկություն չունեմ՝ դա ձևականություն կլինի, բայց ինձ նման առաջարկ չի եղել: Իսկ թե այդ խոսակցությունները որտեղից են գալիս, չեմ կարող ասել», - հավելել է նա:

«Айкакан жаманак»: Экс-начальник Полиции Армении Алик Саркисян хочет занять кресло главы МЧС РА
По сведениям газеты «Айкакан жаманак», бывший начальник Полиции Армении Алик Саркисян, который после отставки был назначен на пост советника президента Сержа Саргсяна, желает возглавить министерство по чрезвычайным ситуациям РА.
Должность главы МЧС Армении стала вакантной после скоропостижной кончины Армена Ерицяна в конце 2016 года. В настоящее время обязанности главы МЧС РА временно исполняет замминистра Айкарам Мхитарян.
Алик Саркисян в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» заявил, что к нему не поступало предложения занять этот пост и что ему ничего не известно об обсуждениях на данную тему.
При этом Саркисян не отверг возможности принятия подобного предложения, если оно поступит.
«Я – военный, куда меня направят, там и буду работать. Если скажу, что у меня нет желания – это будет формальностью, однако мне такого предложения не делали. А откуда берутся подобные разговоры, не могу сказать», – заявил Алик Саркисян.