Մահացել է «Լիցեյ» խմբի նախկին երգչուհին
Դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացել է ռուսական «Լիցեյ» փոփ խմբի նախկին երգչուհի 33-ամյա Ժաննա Ռոշտակովան: Այս մասին հայտնել է Պրոխոր Շալյապինը՝ Instagram-ի իր էջում, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
Շալյապինի խոսքով՝ Ռոշտակովան մահացել է իր հետ հեռախոսով զրուցելուց մի քանի ժամ անց: Արտիստը մանրամասնել է, որ մահվան պատճառ է դարձել կենցաղային դժբախտ պատահարը:
«Ժաննան լոգարանում պառկած է եղել, երբ նրա գլխին պահարան է ընկել: Տանը մարդ չի եղել, և ոչ ոք չի կարողացել նրան օգնել: Նրա դին հայտնաբերվել է մեկ օր անց»,- մանրամասնել է Շալյապինը:

Бывшая солистка группы «Лицей» погибла от падения полки в ванной
33-летняя певица, бывшая солистка группы «Лицей» Жанна Роштакова скончалась у себя дома во Владивостоке. Об этом сообщил исполнитель Прохор Шаляпин в своем Instagram,  передает Lenta.ru.
По словам Шаляпина, Роштакова умерла спустя несколько часов после телефонного разговора с ним. Шаляпин заявил, что причиной смерти Роштаковой стал бытовой несчастный случай
«Жанна лежала в ванне, и ей на голову упала полка. Дома больше никого не было, и никто ей не мог помочь. Тело обнаружили только через сутки», - добавил он.