Դատարանը որոշում է կայացրել Ջոնի Դեպպի և Էմբեր Հերդի ամուսնության լուծարման մասին
Լոս-Անջելեսի դատարանը ութ ամսվա լսումներից հետո վճռել է լուծարել հոլիվուդյան դերասաններ Ջոնի Դեպի և Էմբեր Հերդի ամուսնությունը, հայտնում է РИА Новости-ն` հղում անելով People պարբերականին:
«Սա հոյակապ օր է: Այն ինչ Էմբերը ցանկանում էր՝ ամուսնալուծությունն էր, և հիմա նա ստացավ դա: Մեջբերելով Ջերալդ Ֆորդի խոսքը` «Մեր երկարատև ազգային սարսափն ավարտվեց»»,- նշել է Հերդի փաստաբան Փիրս O'Դոննելը:
Ինչպես հաղորդվում է, դատարանը մերժել է Դեպի պահանջը՝ իր նախկին կնոջ հանդեպ 100.000 դոլարի տուգանք սահմանել, քանի որ նա երկարաձգել է ամուսնալուծության գործընթացը:

Суд принял решение о расторжение брака Джонни Деппа и Эмбер Херд
Суд Лос-Анджелеса после восьми месяцев тяжб принял решение о расторжении брака между голливудскими актерами Джонни Деппом и Эмбер Херд, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание People.
«Это отличный день. Все, чего хотела Эмбер — это развод, и теперь она его получила. Говоря словами Джеральда Форда, «наш долгий национальный ночной кошмар позади», — цитирует издание слова адвоката Херд Пирса О'Доннела.
Как сообщается, судья отклонил требование Деппа наложить на его экс-супругу штраф в размере 100 тысяч долларов за то, что она якобы откладывала процедуру развода.
СМИ также сообщили о том, что актер подал в суд на своих менеджеров за неправильное распоряжение его средствами, обвинив их в «потере» 25 миллионов долларов.