Ադրբեջանական զինուժը գնդացիրներից կրակել է հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում. ԼՂՀ ՊԲ
Հունվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր հատվածներում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1050 կրակոց:
Ինչպես հաղորդում է ԼՂՀ մամուլի ծառայությունը, գնդացիրներից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում (ավելի քան 300 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана обстреляли из пулеметов юго-восточное и восточное направление
В ночь с 19 на 20 января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия, в том числе из крупнокалиберных пулеметов нарушили режим прекращения огня около 70 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций свыше 1050 выстрелов.
Из пулеметов ВС Азербайджана наиболее интенсивно нарушали режим перемирия в юго-восточном и восточном участках линии соприкосновения войск (свыше 300 выстрелов).
«Подразделения Армии обороны НКР сохраняют полноценный контроль на передовой, продолжая уверенно осуществлять надежную оборону боевых позиций», – говорится в сообщении.