Վարչապետն առաջարկում է քննարկել գործարար միջավայրի բարելավման անհրաժեշտ միջոցառումները
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Երևանի քաղաքապետարանի, նախարարությունների ու պետական կառավարման համապտասխան այլ մարմիններին հանձնարարեց միասին քննարկել 2017 թվականի ընթացքում գործարար միջավայրի բարելավման անհրաժեշտ միջոցառումները:
«Հատկապես ուշադրություն դարձնել Համաշախարհային բանկի համապատասխան զեկույցի այն ցուցանիշների վրա, որոնցով վերջին տվյալներով ունենք ցածր արդյունքներ», - ասաց նա:
Կարեն Կարապետյանը հանձնարարեց մշակել անհրաժեշտ գործողությունների վերաբերյալ առաջարկություններ՝ նպատակ ունենալով էապես բարելավել ու պարզեցնել վարչարարական առկա ընթացակարգը:
«Մինչև սույն թվականի փետրվարի 20-ը դրանք ներկայացնել ՀՀ կառավարության հաստատմանը», - ասաց Կարեն Կարապետյանը:

Премьер-министр предлагает обсудить мероприятия для улучшения бизнес-среды
Премьер-министр Армении Карен Карапетян поручил сегодня в ходе заседания правительства мэрии Еревана, министерствам и соответствующим государственным органам обсудить мероприятия, необходимые для улучшения бизнес-среды в 2017 году.
«Обратить особое внимание на показатели соответствующего доклада Всемирного банка, согласно которым у нас низкие результаты», - сказал он.
Карен Карапетян поручил разработать предложения относительно необходимых действий для существенного улучшения и упрощения нынешней процедуры администрирования.
«До 20-го февраля представить эти предложения на утверждение правительства», сказал Карен Карапетян.