Գեղարքունիքում մարզպետի դեմ բունտ է հասունանում. «Փաստ»
Գեղարքունիքի մարզում կուսակցությունները, ըստ օրենքի, իրենց ռեյտինգային ցուցակում կարող են ընդգրկել 5-12 մարդու: ՀՀԿ-ական մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանը «ժամկետից շուտ» արդեն կազմել է ցուցակը, որտեղ ընդգրկել է բացառապես իր մտերիմներին: Մարզի ակտիվ շատ ՀՀԿ-ականներ դուրս են մնացել ցուցակից: Այս մասին գրել է «Փաստ»-ը:
«Գեղարքունիքում մարզպետի դեմ բունտ է հասունանում, որովհետև ակտիվ ու արժանիքներ ունեցող շատ հանրապետականներ ոչ միայն զրկվում են Ազգային ժողովի պատգամավոր դառնալու հնարավորությունից, այլև չեն կարողանալու Սերժ Սարգսյանին ապացուցել, թե իրենք ինչքան անմացորդ նվիրված են ազգիս վոժդին», - գրում է «Փաստը»:

«Паст»: В Гегаркуникской области назревает бунт против губернатора
В Гегаркуникской области партии, по закону, могут включить в свой рейтинговый список 5-12 человек. Губернатор Гегаркуника, член Республиканской партии Армении Рафик Григорян уже «раньше времени» составил список, в который вошли исключительно близкие ему люди, пишет газета «Паст».
Как отмечает издание, при этом в области многие активные члены РПА остались вне списка.
«В Гегаркунике назревает бунт против губернатора, поскольку многие активные и достойные республиканцы не только лишаются возможности стать депутатами парламента, но и не смогут доказать Сержу Саргсяну, насколько безостаточно преданы они вождю народа», - пишет издание.