Կարեն Կարապետյանն ու Լուսինե Մեջլումյանը կգլխավորեն ՀՀԿ-ի ռեյտինգային ցուցակը. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ԱԺ առաջիկա ընտրություններում Լոռու մարզն ընդգրկող 9 ընտրատարածքում ՀՀԿ-ի ռեյտինգային ցուցակի առաջին տեղերը կզբաղեցնեն պատգամավոր Կարեն Կարապետյանը և «Էլ-Սի-Փի» ՓԲԸ տնօրեն Լուսինե Մեջլումյանը։
«Մեջլումյանը Հանրապետական կուսակցության Ալավերդու կանանց խորհրդի նախագահն է, Ալավերդու պղնձաձուլարանի տնօրենը։  Մեզ հայտնի դարձավ, որ նա մի քանի տարի էլ աշխատել է «Թեղուտ» ընկերությունում՝ որպես ներքին աուդիտի ծառայության պետ։  Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ Լուսինե Մեջլումյանին կարիերայի հարցում օգնել է նրա հորեղբայրը՝ Վալերի Մեջլումյանը, որն էլ Վալեքս ընկերությունների խմբում գտնվող «Արմենիա Քափըր Փրոգրամ» ՓԲԸ-ի 100 տոկոս բաժնետերն է, Սերժ Սարգսյանի մտերիմներից», - գրել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Карен Карапетян и Лусине Меджлумян возглавят рейтинговый список РПА
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что на предстоящих парламентских выборах Карен Карапетян и директор ЗАО «Эй-Си-Пи» Лусине Меджлумян займут первые места рейтингового списка Республиканской партии Армении (РПА) в Лорийской области, включающей 9 избирательных участков.
Лусине Меджлумян – председатель Женского совета РПА, директор медного комбината Алаверди. Как стало известно изданию, она несколько лет работала в компании «Техут» как начальник службы внутреннего аудита. По сведениям того же источника, в вопросе карьеры Лусине Меджлумян помог ее дядя – Валерий Меджлумян, который является владельцем 100% акций ЗАО «Armenian Copper Programme», входящего в состав в Группы компаний Валлекс (Vallex), и является одним из близких людей Сержа Саргсяна.