Հայկական բանակը դարձել է տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման կարևոր գործոններից մեկը. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 28-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ Բանակի օրվա կապակցությամբ, տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Հայկական բանակն անցել է փառապանծ ուղի և դարձել համայն հայության հպարտությունն ու պարծանքը, մեր ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորը, տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման կարևոր գործոններից մեկը: Հայ զինվորն իր անսասան ոգու ու անհաղթ բազկի ուժով փայլուն իրականացնում է հայրենիքի պաշտպանի իր առաքելությունը», - ասված է ուղերձում:
Բ. Սահակյանը նշել է, որ Սերժ Սարգսյանը, կանգնած լինելով բանակի ստեղծման ակունքներում, արել է հնարավորը նրա կայացման ու զորացման համար: «Արցախում գիտենք և բարձր ենք գնահատում Ձեր ավանդն ու հայրենանվեր ջանքերը», - ընդգծել է ԼՂՀ նախագահը:
«Այս նվիրական տոնի կապակցությամբ մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ ու Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի անձնակազմին, մեր ողջ ժողովրդին և մաղթում խաղաղություն, մեծագույն հաջողություններ ու նոր հաղթանակներ՝ համազգային խնդիրների լուծման և հայոց պետականության ամրապնդման ճանապարհին», - նշել է նա:

Армянская армия - один из важных факторов сохранения мира и стабильности в регионе - Бако Саакян
В связи с Днем Армии президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Армения Сержу Саргсяну.
"Армянская армия прошла славный путь и стала гордостью всего армянства, основным гарантом безопасности нашего народа, одним из важных факторов сохранения мира и стабильности в регионе. Силой своего непоколебимого духа и непобедимой мощи армянский воин блестяще осуществляет свою миссию по защите родины", - отмечается в послании.
Б.Саакян отметил, что будучи у истоков создания армии, Серж Саргсян сделал все возможное для ее становления и усиления. "В Арцахе знают и высоко ценят Ваш вклад и патриотические усилия", - отметил президент НКР.
"В связи с этим заветным праздником вновь поздравляю Вас, личный состав Вооруженных сил Республики Армения и весь наш народ и желаю мира, больших успехов и новых побед на пути решения общенациональных проблем и укрепления армянской государственности!", - заявил Б.Саакян.