Լինդսի Լոհանը «մաքրել» է Instagram-ի իր էջն ու Էրդողանի հետ լուսանկար հրապարակել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն Անկարայում ընդունել է ամերիկյան դերասանուհի Լինդսի Լոհանին,  փոխանցում է Gazeta.ru-ն՝ հաղում անելով Anadolu-ին:
Լոհանն Instagram-ի իր էջում այդ հանդիպումից լուսանկար է հրապարակել՝ միևնույն ժամանակ ջնջելով դրանից առաջ հրապարակված բոլոր նկարները։
Նշվում է, որ հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախագահի կինը՝ Էմինե Էրդողանը, Հալեպից 7-ամյա Բանա էլ Աբեդը՝ մոր հետ։
Մամուլի համար դռնփակ հանդիպմանը Հոլիվուդի աստղը բարձր է գնահատել թուրքական պետության դիրքորոշումը, որն «օգնություն է տրամադրում սիրիացի փախստականներին»։
Լոհանի խոսքով՝ ի տարբերություն այլ երկրների, «Թուրքիան անտարբեր չմնաց սիրիացի ժողովրդի ցավին»։
«Կան մարդիկ, որոնք վախենում են գալ Թուրքիա, սակայն ես այստեղ եմ, և ինձ շատ հարմարավետ եմ զգում», - ասել է դերասանուհին։

Линдси Лохан «очистила» свой инстаграм и опубликовала фото с Эрдоганом
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган принял у себя в Анкаре американскую актрису Линдси Лохан, сообщает Gazeta.ru  со ссылкой на  Anadolu.
Лохан опубликовала в своем инстаграме фото со встречи с Эрдоганом, при этом удалив все предыдущие изображения, опубликованные на ее аккаунте.
Отмечается, что на встрече в президентском дворце в столице Турции также присутствовали супруга президента Эмине Эрдоган и семилетняя девочка из Алеппо Бана эль-Абед с матерью.
По данным агентства, в ходе закрытой для прессы встречи звезда Голливуда высоко оценила позицию турецкого государства, оказывающего поддержку сирийским беженцам.
По словам Лохан, в отличие от многих стран мира, Турция не осталась безучастной к трагедии сирийского народа.
«Есть те, кто боится приезжать в Турцию, но я здесь и чувствую себя очень комфортно», — подчеркнула актриса.