Քարդաշյանի կողոպտման մեջ կասկածվողները նրա զարդերը վաճառելուց առաջ դրանք վերաձուլել են
Ամերիկյան հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանին կողոպտելու մեջ կասկածյալները խոստովանել են, որ վերաձուլել ու վաճառել են նրանից հափշտակված գրեթե բոլոր թանկարժեք իրերը: Անխաթար Է մնացել միայն 4 մլն դոլար արժողությամբ նշանի մատանին, հայտնում է Lenta.ru-ն՝ հղում անելով Daily Mail-ին։
Ցուցմունքների համաձայն, որոնք տվել է հանցագործության ենթադրյալ մասնակիցներից մեկը՝ 60-ամյա Օմար Այթ Քեդաշը՝ ծեր Օմար մականվամբ, իրենք մեկնել են Բելգիայի Անտվերպեն քաղաք՝ ավարը վաճառելու թանկարժեք իրերի ընդհատակյա շուկայում:
Մտավախություն ունենալով, որ ոսկերիչները կճանաչեն Քարդաշյանի զարդերը, որոշել են վերաձուլել դրանք: «Ընդամենն ստացվել Է 800 գրամից փոքր-ինչ ավելի», - հայտարարել Է կասկածյալը:
Ծեր Օմանը չի խոստովանել՝ ում մոտ Է պահվում մատանին և քննիչներին չի հայտնել՝ որքան գումար Է հաջողվել ստանալ Անտվերպենում թանկարժեք մետաղների և քարերի համար:
Հունվարի 9-ին հայտնի Է դարձել, որ Ֆրանսիայում Քարդաշյանի կողոպտման գործով ձերբակալվել Է 16 մարդ: Ավելի ուշ ձերբակալվածների մի մասին ազատել են, և հետաքննության մեջ մնացել են 10 կասկածյալ:

Подозреваемые в ограблении Кардашьян расплавили ее украшения перед продажей
Подозреваемые, находящиеся под следствием по делу об ограблении американской телезвезды Ким Кардашьян во время ее поездки в Париж, признались в том, что переплавили и продали почти все украденные у нее драгоценности. Уцелело только обручальное кольцо стоимостью четыре миллиона долларов, передает lenta.ru со ссылкой на Daily Mail.
Согласно показаниям, которые дал один из предположительных участников преступления, 60-летний Омар Айт Кедаш (Aomar Ait Khedache) по кличке Старый Омар, они ездили в бельгийский город Антверпен, чтобы продать добычу на подпольном рынке драгоценностей.
Однако подследственные опасались, что ювелиры узнают украшения Кардашьян, поэтому решили переплавить их в бруски. «Всего получилось чуть больше 800 граммов», — заявил подозреваемый.
При этом подозреваемые не пытались сбыть обручальное кольцо с бриллиантом весом 20 каратов, которым знаменитость щеголяла в Instagram, — они боялись, что заметный камень выдаст их.
Старый Омар не признался, у кого хранится кольцо, и не сообщил следователям, сколько удалось выручить в Антверпене за драгоценные металлы и камни.
9 января стало известно, что во Франции по делу об ограблении Кардашьян задержали 16 человек. Позднее часть задержанных освободили, и под следствием остались 10 подозреваемых.