ՀՀԿ-ից հեռացողների դեմ գործի կդրվի կոմպրոմատների թղթապանակը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ը գրել է. «Լավատեղյակ աղբյուրներից հայտնի դարձավ, որ Բաղրամյան 26-ից խիստ հրահանգ է իջեցվել` ամեն գնով կանխել ՀՀԿ-ից սպասվող արտահոսքը դեպի «Ծառուկյան» դաշինք, հատկապես նրանց, ովքեր այս ընտրություններում կարող են ձայն բերել իշխանությունների համար:
Այդ մասսայի հեռացումը վիժեցնելու նպատակով հրահանգված է անգամ գործի դնել կոմպրոմատների թղթապանակը: Ու չի բացառվում, որ հենց այս պատճառով ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանը չհրապարակի ՀՀԿ-ից հեռանալու իր որոշման մասին և որդու` Դավիթ Սեդրակյանի՝ «Ծառուկյան» դաշինքով առաջադրման դեռ օդից կախված որոշումը: ՛
Հիշեցնենք, որ Հովիկ Աբրահամյանի` ՀՀԿ-ից հեռանալուց հետո խոսվում էր, որ այդ կուսակցությանն իրենց անդամակցությունը կդադարեցնեն նաև Մհեր Սեդրակյանը, տրանսպորտի և կապի նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանը և էլի մի շարք ՀՀԿ-ականներ: Բայց գործընթացը դանդաղում է:
Երեկ էլ ԲՀԿ-ից հեռացավ Ռուբեն Գևորգյանը` Ծաղիկ Ռուբոն: Նրանք բոլորը մտավախություն ունեն, որ «պետության դեմ պայքարում» չեն հաղթի»:

«Жоховурд»: Против покидающих ряды РПА будет задействован компромат
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что из администрации президента (Баграмяна 26) спущено распоряжение предотвратить любой ценой ожидаемый отток кадров из Республиканской партии Армении в «Блок Царукяна», особенно тех, кто на этих выборах может принести голоса власти.
«Чтобы пресечь уход этой массы, поручено задействовать даже компромат. Не исключается, что именно по этой причине депутат парламента Мгер Седракян не заявляет о своем выходе из РПА и "повисшем в воздухе" решение о выдвижении сына – Давида Седракяна от "Блока Царукяна"», - отмечает издание.
Напомним, после выхода экс-премьера Овика Абраамяна из РПА муссировались разговоры о том, что ряды партии покинут также Мгер Седракян, экс-министр транспорта и связи Гагик Бегларян и ряд других членов РПА, однако этот процесс замедлился.