Ջասթին Բիբերը «Գրեմմի»-ի մրցանակաբաշխությունը բաց կթողնի մրցանակի «անկարևորության» պատճառով
Կանադացի երգիչ Ջասթին Բիբերը ներկա չի լինի «Գրեմմիի» 59-րդ երաժշտական մրցանակաբաշխությանն այն պատճառով, որ մրցանակը կարևոր եւ այժմեական չի համարում, առանձնապես երիտասարդ լսարանի համար: Ռեփերներ Դրեյքը և Քանյե Ուեսթի նույնպես բաց կթողնեն արարարողությունը, հայտնել Է TMZ-ն հղում անելով կատարողների շրջապատի աղբյուրներ, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
Բիբերն անվանակարգվել է մրցանակի չորս կատեգորիաներում, Դրեյքը և Ուեսթն՝ ութական անվանակարգերում: Պորտալի աղբյուրները նշում են, որ «Գրեմմին», ի տարբերություն «Օսկար» կինոմրցանակի, կորցրել է իր կարևորությունը, ուստի արդի երաժիշտները հետաքրքրված չեն դրանով:
2016 թվականի հոկտեմբերին Ուեսթը վերջնագիր ներկայացրեց «Գրեմմիի» կազմակերպիչներին՝ հայտարարելով, որ 2017 թվականին չի ներկայանա պարգեւատրման արարողությանը, եթե անվանակարգերում չլինի երգիչ Ֆրենկ Օուշենի Blonde ալբոմը: Օուշենն ինքը հայտարարել է, որ որոշել է չմասնակցել միջոցառմանը, որովհետև այն չի ներկայացնում երիտասարդ սևամորթ երաժիշտների:
Պարգևատրման արարողությունը կկայանա 2017 թվականի փետրվարի 12-ին:
«Գրեմմին» համարվում է ամենահեղինակավոր երաժշտական մրցանակներից մեկն աշխարհում: Ամերիկայի ձայնագրության ակադեմիան այն շնորհում է 1959 թվականից: Հաղթողներին Ակադեմիայի անդամները որոշում են քվեարկության միջոցով:

Бибер пропустит вручение «Грэмми» из-за «неактуальности» премии
Канадский певец Джастин Бибер не появится на 59-й музыкальной премии «Грэмми» из-за того, что не считает премию важной и актуальной, особенно для молодой аудитории. Рэперы Дрейк и Канье Уэст также пропустят церемонию, сообщает TMZ со ссылкой на источники, близкие к исполнителям,  передает Lenta.ru.
Бибер был номинирован в четырех категориях премии. Дрейк и Уэст получили по восемь номинаций.
Источники портала отмечают, что «Грэмми», в отличие от кинопремии «Оскар», потеряла свою значимость, поэтому современные музыканты не заинтересованы в ней.
В октябре 2016-го Уэст выдвинул организаторам «Грэмми» ультиматум, заявив, что не явится на церемонию награждения в 2017 году, если в номинациях не окажется альбома певца Фрэнка Оушена Blonde. Сам Оушен заявил, что решил не участвовать в мероприятии, потому что оно не представляет молодых чернокожих музыкантов.
Церемония награждения состоится 12 февраля 2017 года.
«Грэмми» считается одной из самых престижных музыкальных премий в мире. Она присуждается Американской академией звукозаписи с 1959 года. Победителей определяют члены академии путем голосования.