Զինգրքույկներում արված նշումը զորամասի համապատասխան պաշտոնատար անձի անփութության հետևանք է. ԼՂՀ ՊՆ
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը իրազեկում է, որ 2016թ. ապրիլյան մարտական գործողությունների մասնակցի կարգավիճակ տալու վերաբերյալ գոյություն ունի ՊԲ հրամանատարության կողմից հստակեցված կարգ, համաձայն որի զինծառայողի զինգրքույկի մեջ կատարվում է համապատասխան գրառում:
«Ինչ վերաբերում է որոշ զորացրված զինծառայողների զինգրքույկներում արված, իսկ այնուհետև անվավեր ճանաչված գրառումներին, ապա դա բացառապես պայմանավորված է տվյալ զորամասի համապատասխան պաշտոնատար անձի անփութության հետևանքով թույլ տրված վրիպումով», - ասված է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հայտարարությունում:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը զորացրված այն զինծառայողներին, ովքեր ունեն պարզաբանման կարիք, խորհուրդ է տալիս դիմել հետևյալ հեռախոսահամարով՝ 28-08-23:

Минобороны НКР: Неточности в записях в военных билетах - результат халатности должностных лиц
Минобороны Нагорно-Карабахской Республики заявляет, что существует уточненный командованием Армии обороны порядок, согласно которому в военном билете военнослужащих делается соответствующая запись об участии в боевых действиях.
«Что касается записей, сделанных в военных билетах некоторых демобилизованных военнослужащих, а затем признанных недействительными, то это объясняется ошибкой, допущенной в результате халатности должностного лица конкретной воинской части», - говорится в сообщении Минобороны.
Ведомство призывает демобилизованных военнослужащих, желающие уточнить детали, звонить по номеру 28-08-23.