Միքայելյանի անվան վիրաբուժական հիվանդանոցը ֆինանսկաան խնդիրներ ունի. կհանվի վաճառքի. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Միքայելյանի անվան վիրաբուժական հիվանդանոցը հանվել է վաճառքի: Պատճառը, ըստ  թերթի տեղեկությունների, հիվանդանոցի ֆինանսական խնդիրներ են: Ընդ որում, ֆինանսական խնդիրների պատճառով տևական ժամանակ է՝ հիվանդանոցի բուժանձնակազմն աշխատավարձերը ստանում է բավական ուշացումով:
Լուրը ճշտելու համար թերթը զանգահարել է հիվանդանոցի փոխտնօրեն Մնացական Ղարագյոզյանին, որը, սակայն, հերքել է լուրը:
«Ոչ, նման բան չկա, ես նման տեղեկություններ չունեմ», - ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ վիրաբուժական հիվանդանոցը պատկանում էր ԱԺ նախկին պատգամավոր, երջանկահիշատակ Համլետ Թամազյանին, որի մահից 6 տարի անց այս հաստատությունը կանգնել է խնդիրների առաջ

«Жоховурд»: Институт хирургии им. Микаеляна выставлен на продажу из-за финансовых проблем
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что Институт хирургии им. Микаеляна выставлен на продажу. Причина, по сведениям издания, в финансовых проблемах. При этом из-за финансовых проблем персонал больницы уже длительное время получает зарплаты с большой задержкой.
Для уточнения этих сведений корреспондент газеты позвонил заместителю директора больницы Мнацакану Карагезяну, который, однако, опроверг слухи: «Ничего подобного нет, у меня такой информации нет», - сказал он.
Напомним, Институтом хирургии им. Микаеляна руководил бывший депутат парламента Армении, доктор наук, профессор Гамлет Тамазян, спустя 6 лет после смерти которого медицинское учреждение оказалось перед проблемами.