Ծառուկյանի դաշինքի առաջին քառյակում են՝ Ծառուկյանը, Սուքիասյանը, Զաքարյանը, Զոհրաբյանը. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը գրել է, թե մինչ ԲՀԿ-ում որոշում են, թե ով է լինելու իրենց ցուցակի երկրորդ գենդերը, 1-ին քառյակն ունի հետևյալ պատկերը` Գագիկ Ծառուկյան, Խաչատուր Սուքիասյան, Իշխան Զաքարյան, Նաիրա Զոհրաբյան։
Վերջինս Ֆաինա Կապլանի ջերմեռանդությամբ շրջում է Սպիտակում և մյուս մարզերում, հատկապես հանձնաժողովի նախագահներին սպառնում` «անձամբ է գնդակահարելու, եթե վերջինս մտքի ծայրով իսկ անցկացնի վաճառել իր տեղը որևէ մեկին»:
Հանձնաժողովի նախագահները, ըստ թերթի աղբյուրների, ժպիտով են վերաբերվում սույն հրովարտակին, քանզի իրենք բոլորից լավ գիտեն, որ նման հայդաբուդուր մեխանիզմները չեն աշխատել ու երբեք չեն աշխատելու, եթե իրենք ցանկացան վաճառել տեղերը. «Գնդակահարող էին, Վանաձորում էն 4 հոգուն թող գնդակահարեին»:

«Грапарак»: В первую четверку блока «Царукян» входят Царукян, Сукиасян, Закарян, Зограбян
Газета «Грапарак» пишет, что первая четверка блока «Царукян» имеет следующий вид – Гагик Царукян, Хачатур Сукиасян, Ишхан Закарян, Наира Зограбян.
Последняя с энтузиазмом и энергией Фаины Каплан совершает визиты в Спитак и другие области Армении, угрожая председателям комиссий, что «лично расстреляет, если у них хоть мысль проскользнёт о том, чтобы продать свое место другому».
Как передают источники издания, председатели комиссий с улыбкой относятся к этому «манифесту», поскольку все хорошо знают, что подобные механизмы не работали и не будут работать никогда, если они захотят продать свои места: «Если хотели расстрелять, пусть расстреляли бы тех 4-х в Ванадзоре».