«Ժառանգությունը» փորձում է միանալ Օհանյանի ղեկավարած դաշինքին. «Ժամանակ»
Երեկ երեկոյան կայացել է «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդի նիստը, որի ժամանակ որոշում է կայացվել, որ կուսակցությունը ընտրությունների է գնալու դաշինքով: Ճիշտ է, Զարուհի Փոստանջյանը դեմ է եղել, սակայն որոշումն ընդունվել է:
«Ժամանակ»-ին հասած տեղեկություններով, «Ժառանգությունը» միանալու է Սեյրան Օհանյանին, թեև բանակցությունները առերևույթ շարունակվում են նաև «Ելք» դաշինքի հետ: «Ժառանգությունը» «Ելք»-ին միանալու համար պահպանել է առաջին և վեցերորդ հորիզոնականները: Առաջին տեղի հավակնորդը «Ժառանգություն»-ից հենց Արմեն Մարտիրոսյանն է: Սակայն «Ելք»-ից պատասխանել են, որ իրենք էլ դեռ չեն որոշել իրենց ցուցակի հաջորդականությունը, բայց տեղի խնդիր չեն դնում:
Ի դեպ, դաշինքով մասնակցության դեպքում էլ կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը և ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը չեն մասնակցելու ընտրություններին:

«Жаманак»: Партия «Наследие» пытается присоединиться к возглавляемому Оганяном альянсу
Накануне вечером состоялось заседание Совета партии «Наследие», на котором было принято решение об участии партии в предстоящих парламентских выборах в составе блока, пишет газета «Жаманак».
По сведениям издания, партия «Наследие» присоединиться к Сейрану Оганяну, хотя переговоры продолжаются также с блоком «Елк» (Выход). В случае присоединения к блоку «Елк» партия «Наследие» претендует на первую и шестую горизонтальную. На первое место в списке претендует сам Армен Мартиросян. Однако в блоке «Елк» заявили, что поочередность списка еще не уточнена, хотя и проблем с местом нет.
Кстати, в случае участия в парламентских выборах в составе альянса председатель партии «Наследие» Раффи Овааннисян и депутат парламента Армении Заруи Постанджян не будут участвовать в выборах.