McDonald's Georgia-ն կբացի առաջին սննդի կետը Հայաստանում
McDonald's Georgia ընկերությունը արտոնագիր է ստացել Հայաստանում ցանցի առաջին սննդի կետի բացման համար, հայտարարել է վրացական ընկերության ղեկավար Թեմուր Չկոնիան:
«Ինտերֆաքս»-ի հաղորդմամբ՝ Թ.Չկոնիայի խոսքով, նախատեսվում է, որ արդեն այս տարի կսկսվի Երևանում առաջին McDonald's-ի շինարարությունը` հետագայում ևս 3-4 սննդի կետ բացելու միտումով:
Յուրքանչյու սննդի կետի շինարարությունը նախնական հաշվարկով կկազմի 2,5-3 մլն եվրո:
Փետրվարի 7-ին McDonald's Georgia ընկերության ներկայացուցիչները կժամանեն Երևան` կազմակերպչական հարցեր կարգավորելու համար: Այս ընթացքում կընտրվի առաջին McDonald's-ի կառուցման տեղը:

McDonald's Georgia откроет первый ресторан в Армении
Компания McDonald's Georgia получила лицензию на открытие ресторанов быстрого питания сети в Армении, сообщил учредитель и глава грузинской компании Темур Чкония журналистам.
Как сообщает «Интерфакс», по словам Т.Чкония, предполагается, что уже в этом году начнется строительство первого ресторана McDonald's в Ереване, а в последующем планируется открыть в Армении 3-4 ресторана.
Строительство каждого ресторана, предположительно, обойдется в 2,5-3 млн евро.
7 февраля представители McDonald's Georgia отправятся с рабочим визитом в Ереван, чтобы обсудить организационные вопросы, в частности, место и сроки строительства первого в Армении ресторана McDonald's.