Սերժ Սարգսյանը թեկնածուներին զգուշացրել է մեկը մյուսի տարածք «չմտնի». «Հրապարակ»
Տարածքներում ռեյտինգային թեկնածուների բախումը կանխելու նպատակով Սերժ Սարգսյանը թեկնածուներին զգուշացրել է մեկը մյուսի տարածք «չմտնել», ամեն մեկը պետք է աշխատի իր ընտրողի հետ։ Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Ասենք, Արարատի մարզում 3 մաս է` Մասիս քաղաքը՝ հարակից գյուղերով, պատգամավոր Մուրադ Մուրադյանինն է, Արտաշատը՝ Ալիկ Սարգսյանինը, որը Կարինե Պողոսյանի հրաժարականից հետո դարձել է ՀՀԿ Արտաշատի կառույցի ղեկավար, իսկ Արարատը` Գրիգորյան եղբայրներինը, Արայիկ Գրիգորյանն է առաջադրվելու։
Սակայն մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, ոչ բոլոր թեկնածուներն են պահում պայմանավորվածությունը՝ քվե գողանալու պրոցեսն արդեն մեկնարկել է։
Ի դեպ, հինգշաբթի ՀՀԿ ԳՄ նիստում, ամենայն հավանականությամբ, կներկայացվեն ռեյտինգային ցուցակները, իսկ համամասնականը կմնա»,-հավելել է թերթը:

«Грапарак»: Серж Саргсян предупредил кандидатов не переходить другим дорогу
Газета «Грапарак» пишет,  что для предотвращения столкновений между рейтинговыми кандидатами на избирательных участках Серж Саргсян предупредил их не «вступать» на территории других – каждый должен работать со своим избирателем.
«К примеру,  Араратская область поделена на три части: город Масис с прилегающими селами находится под контролем депутата Мурада Мурадяна. Город Арташат – в ведении Алика Саркисяна, который после отставки Карине Погосян стал руководителем территориальной структуры Республиканской партии Армении в Арташате, а Арарат – братьев Григорян, там будет баллотироваться Араик Григорян», - отмечает газета.
Однако, как передают источники издания, не все кандидаты соблюдают договоренность, процесс «кражи» голосов уже начался.
Кстати, в среду, на заседании Исполнительного органа РПА, по всей видимости, будут представлены рейтинговые списки, а о пропорциональном списке пока речи нет.