Ինչպես Արցախյան ազատամարտի և ապրիլյան քառօրյայի ժամանակ, այնպես էլ այսօր հայոց բանակն ամուր է սահմանին. Մովսես Հակոբյան
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանն այսօր «Արիության դաս» է անցկացրել Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում։
Համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը վստահեցրել է, որ բուհի և բանակի կապն ու համագործակցությունն ամրապնդող հանդիպումները լինելու են շարունակական:
Մովսես Հակոբյանն «Արիության դասի» շրջանակում անդրադարձել է Արցախյան ազատամարտին, ուսանողներին ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման և առաջընթացի փուլերը, զինված ուժերի կենսագործունեության առանձնահատկությունները, ընդգծել երիտասարդության հայրենասիրական դաստիարակության կարևորությունը, խոսել զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների, արձանագրված հաջողությունների և առաջիկա ծրագրերի մասին:
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը ներկաներին հավաստիացրել է, որ ինչպես Արցախյան ազատամարտի և ապրիլյան քառօրյայի ժամանակ, այնպես էլ այսօր հայոց բանակն ամուր է սահմանին` պատրաստ հակառակորդի ցանկացած ոտնձգությանն արժանի հակահարված տալուն:
Հանդիպման ընթացքում գեներալ-լեյտենանտը պատասխանել է նաև դասախոսների և ուսանողների հարցերին:
Ջերմ և անկաշկանդ մթնոլորտում կայացած հանդիպումն ավարտվել է պարգևատրման արարողությամբ. ապրիլյան մարտական գործողություններին մասնակցած և զինծառայությունից արդեն զորացրված մի քանի ուսանողների Մովսես Հակոբյանը հանձնել է խրախուսական պարգևներ:

Мовсес Акопян: Армянская армия сильна и готова дать достойный отпор любому посягательству противника
09/02/2017 20:00
Начальник Главного штаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенант Мовсес Акопян провел сегодня «Урок мужества» в Российско-Армянском университете (РАУ).
Мовсес Акопян обратился в ходе встречи к истории формирования Армянской армии, Арцахской освободительной войне, представил студентам этапы формирования Вооруженных сил Армении, особенности жизнедеятельности Вооруженных сил, реализуемые в армии реформы, зафиксированные успехи и предстоящие программы, подчеркнул важность патриотического воспитания молодежи.
Он заверил присутствующих, что как во время карабахской освободительной войны и четырехдневной апрельской войны, так и сегодня Армянская армия сильна и готова дать достойный отпор любому посягательству противника.
В ходе встречи генерал-лейтенант также ответил на вопросы студентов и преподавателей Российско-Армянского университета.
В конце встречи М.Акопян, обратившись к присутствовавшим на встрече студентам, участвовавшим в боевых действиях в апреле 2016 года, отметил, что они настоящие герои. Генерал-лейтенант вручил памятные сувениры студентам-участникам Апрельской войны.