Ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան, հարավային և հյուսիսարևելյան ուղղություններում. ԼՂՀ ՊԲ
Փետրվարի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանաման ռեժիմի խախտումների աճ: Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, տարբեր տիպի նռնականետերից ու հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1000 կրակոց:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնային գծի արևելյան, հարավային և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ականանետից ու նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակել է 34 արկ, որից 24-ը ականանետերից, 10-ը՝ նռնականետերից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում պատասխանելով հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին:

Минобороны НКР: Азербайджан вел интенсивный обстрел по восточному, южному и северо-восточному направлениям
ВС Азербайджана 9 февраля и в ночь на 10 февраля нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорного Карабаха около 70 раз, произведя более 1000 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, противник применил минометы калибра 60 мм и 82 мм, гранатометы, стрелковое оружие различного калибра.
Наиболее интенсивный обстрел велся по восточному, южному и северо-восточному направлениям. В общей сложности по этим направлениям из гранатометов и минометов произведено 34 выстрела – 24 выстрела из минометов, 10 – из гранатометов.
Передовые подразделения Армии обороны контролируют оперативно-тактическую ситуацию и предпринимают ответные действия при крайней необходимости.