Ռոբերտ Քոչարյանը, հնարավոր է, հրաժարվի Օհանյան-Օսկանյան դաշինքից. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Սեյրան Օհանյանը վերջին շրջանում ուղիղ կապի մեջ չի եղել իրեն սատարող դաշինքի ղեկավարների՝ «Երրորդ հանրապետության» նախագահ Վիկտոր Դալլաքյանի և «Համախմբում» կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանի հետ։
«Սեյրան Օհանյանը նաև ֆինանսավորում չի հատկացրել և աստիճանաբար հասկացնել է տվել, որ ինքը կարող է նահանջել խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու գաղափարից։ Որոշ տեղեկությունների համաձայն՝ Սեյրան Օհանյանի այդ որոշման վրա մի քանի  գործոն է ազդել՝ առաջինը այն, որ Գագիկ Ծառուկյանը վերադարձավ քաղաքականություն և ստվերեց իր գործունեությունը։
Քաղաքական կուլիսներում խոսվում է նաև, որ Ռոբերտ Քոչարյանը հասկացել է, որ այդ դաշինքը լուրջ ուժ չի կարող դառնալ և հրաժարվել է դրանից։  Եվ ահա դաշինքի ուժերը սկսել են հեռանալ. երեկ դաշինքից դուրս եկավ Արամ Գ.Սարգսյանը, տեղեկություններ կան, որ կհեռանա նաև Վիկտոր  Դալլաքյանը», - գրել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Роберт Кочарян может отказаться от альянса Оганян – Сейранян
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Сейран Оганян в последнее время не поддерживал прямую связь с руководителями входящий в его альянс политических сил – председателем партии «Третья республика» Виктором Даллакяном и председателем партии «Единение» Варданом Осканяном.
«Сейран Оганян также приостановил финансирование, постепенно давая понять, что может отступить от идеи участия в парламентских выборах. По некоторым сведениям, на это решение Сейрана Оганяна повлияли несколько факторов и прежде всего то, что Гагик Царукян вернулся в политику и затмил его деятельность.
В кулуарах власти муссируются разговоры о том, что Роберт Кочарян также понял, что этот альянс не может стать серьезной силой и отказался от него. И вот уже политические силы начали выходить из альянса: вчера альянс покинул Арам Саркисян. Муссируются также слухи, что из альянса выйдет и Виктор Даллакян», - пишет газета.