Դե Ռոսսին 2 տարով կերկարաձգի պայմանագիրը «Ռոմայի» հետ
«Ռոմայի» ղեկավարությունը ցանկանում է կիսապաշտպան Դանիելե դե Ռոսսիին երկամյա պայմանագիր առաջարկել՝ աշխատավարձի նկատելի նվազմամբ՝ պայմանով, որ կարիերան ավարտելուց հետո աշխատանքի կտեղավորվի ակումբի համակարգում։ Դե Ռոսսին տարեկան 2,5-3 մլն եվրո աշխատավարձ կստանա, հայտնում է Sport.ru-ն
Այս ամսվա վերջին 33-ամյա կիսապաշտպանի գործակալը կհանդիպի հռոմեական ակումբի ղեկավարության հետ. կողմերը պլանավորում են քննարկել ֆուտբոլիստի նոր պայմանագրի դետալները։
Այժմ դե Ռոսսիի տարեկան աշխատավարձը կազմում է 6,5 մլն եվրո, սակայն նրա գործող պայմանագրի ժամկետը կլրանա հունիսին։
Վերջերս ֆուտբոլիստը մերժել է ամերիկյան «Նյու Յորք Սիթիի» առաջարկը, որի կազմում այժմ հանդես է գալիս Անդրեա Պիրլոն։

«Рома» готова продлить контракт с де Росси с понижением зарплаты
Руководство «Ромы» хочет предложить полузащитнику Даниэле де России двухлетнее соглашение со значительным уменьшением зарплаты (до 2,5–3 миллионов евро за сезон) при условии перехода на должность в структуре клуба по завершении карьеры, передает Sport.ru.
В конце текущего месяца должна состоятся встреча агента 33-летнего полузащитника с руководством римлян – стороны собираются обсудить детали нового контракта футболиста.
Сейчас ежегодный доход Де Росси составляет 6,5 миллиона евро, однако действующий контракт истекает в июне.
Недавно игрок отклонил предложение американского «Нью-Йорк Сити», в котором ныне выступает Андреа Пирло.