Մահացել է ամերիկացի ջազ երաժիշտ Էլ Ջերոն
Ամերիկյան ջազ երաժիշտ և երգիչ Էլ Ջերոն մահացել է կյանքի 77-րդ տարում: Այդ մասին ասվում է նրա մենեջեր Ջո Գորդոնի տարածած հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Երգչի մահը վրա է հասել փետրվարի 12-ին տեղի ժամանակով 05:30-ին՝ Լոս Անջելեսի հիվանդանոցներից մեկում», - հայտնել է Գորդոնը:
Մահվան պահին երգչին շրջապատել են հարազատներն ու ընկերները:
Երգչի մահվան պատճառների մասին չի հաղորդվում: Հայտնի է, որ Էլ Ջերրոն մահվանից առաջ հոսպիտալիզացվել է: Վերջերս նա սրտի և շնչառության հետ կապված խնդիրներ ուներ: Հատկանշական է, որ վերջին 50 տարիներին նա առանց հանգստի շրջագայել է, բայց մի քանի օր առաջ հայտնի է դարձել, որ երգիչը ստիպված է եղել հրաժարվել համերգային գործունեությունից:

Американский джазовый музыкант Эл Джерро скончался в возрасте 76 лет
Американский джазовый музыкант и певец, обладатель семи премий Grammy Эл Джерро скончался в Лос-Анджелесе (штат Калифорния) в возрасте 76 лет. Об этом говорится в распространенном сообщении его менеджера Джо Гордона,  передает ТАСС.
«Эл Джерро ушел из жизни этим утром в 05:30 по местному времени», - заявил Гордон. По его словам, музыкант скончался в окружении близких, находясь в больнице, куда он был недавно помещен.
Причина смерти в заявлении не указывается, однако.  Джерро в последние годы страдал от проблем с дыханием, также у него было больное сердце. Несколько дней назад представители музыканта заявили, что ему придется отказаться от концертной деятельности и гастролей в связи с истощением.