Իսկոն և «Ռեալը» հետաձգել են պայմանագրի երկարաձգման բանակցությունները մինչև ամառ
«Ռեալի» կիսապաշտպան Իսկոն ակումբի հետ պայմանագրի երկարաձգմանը միտված բանակցություններ կվարի ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հետո, տեղեկացնում է Sport-express.ru-ն։ «Ռեալի» հետ 24-ամյա ֆուտբոլիստի գործող պայմանագիրն ուժի մեջ է մինչև 2018 թվական։
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Իսկոն հաստատ որոշել է հեռանալ մադրիդյան ակումբից։ Երկու ամիս առաջ կիսապաշտպանը մերժել է «Արքայական ակումբի» հետ նոր պայմանագրի ստորագրման առաջարկը և ակումբի ղեկավարությանը տեղեկացրել, որ ամռանը ցանկանում է հեռանալ։
Սկզբում ֆուտբոլիստը տրամադրված էր՝ երկարաձգելու պայմանագիրը «Ռեալի» հետ, սակայն ավելի ուշ Իսկոն դժգոհություն է հայտնել, որ «Արքայական ակումբը» հիմնական կազմի ֆուտբոլիստների հետ պայմանագրերի երկարաձգման փուլում՝ մրցաշրջանի մեկնարկում համանման առաջարկով չի դիմել իրեն։
Աղբյուրի համաձայն՝ ակումբի ղեկավարությունը, այնուամենայնիվ, դիմել է Իսկոյին, սակայն վերջինս մերժել է՝ իր որոշումը բացատրելով խաղային պրակտիկայի բացակայությամբ։

«Реал» и Иско перенесли переговоры о продлении контракта на лето
Полузащитник «Реала» Иско проведет переговоры с клубом о продлении контракта после текущего сезона, информирует Sport-express.ru. Действующий контракт 24-летнего футболиста с «Реалом» истекает в 2018 году.
Ранее сообщалось, что хавбек твердо намерен покинуть клуб. Два месяца назад хавбек отклонил предложение о продлении контракта с мадридцами и сообщил руководству клуба, что летом хочет уйти.
Изначально футболист был настроен на продление соглашения с «Королевским клубом», но позже Иско выразил недовольство тем, что «Реал» в период пролонгаций контрактов основных футболистов в начале текущего сезона не обратился со схожим предложением и к нему. Согласно источнику, когда руководство клуба все же обратилось к Иско с предложением продления контракта, он отклонил этот вариант, мотивировав это малой игровой практикой.