Samsung-ի բաժնետոմսերն անկում են գրանցում կորպորացիայի ղեկավարի կալանավորման ֆոնին
Հարավկորեական Samsung Electronics ընկերության բաժնետոմսերը անկում են գրանցում կորպորացիայի ղեկավար Լի Չժե Յոնի կալանավորման ֆոնին, վկայում են առևտրի տվյալները, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Բաժնետոմսերը Կորեական բորսաում 1,21 տոկոսի անկում են գրանցել՝ համեմատած նախորդ օրվա աճուրդների տվյալների հետ: Ավելի վաղ թղթերն անկում էին ապրում 3,2 տոկոսով:
Ինչպես հայտնում են կորեական ԶԼՄ-ը, Սեուլի դատարանի որոշմամբ կալանավորվել է հարավկորեական Samsung Group տեխնոլոգիական ընկերության ղեկավար Լի Չժե Յոնը, որը մեղադրվում է երկրի նախկին նախագահ Պակ Կըն Հեի շուրջ ծավալված կոռուպցիոն սկանդալի շրջանակում կաշառք տալու համար:

Акции Samsung дешевеют на фоне ареста главы корпорации
Акции южнокорейского производителя электроники Samsung Electronics незначительно дешевеют на фоне ареста главы корпорации Ли Чжэ Ёна, свидетельствуют данные торгов, передает РИА Новости.
Акции Samsung Electronics на Корейской бирже дешевели на 1,21% к предыдущему закрытию. При этом ранее бумаги компании падали на 3,2%.
Как сообщают корейские СМИ, суд в Сеуле выдал ордер на арест фактического главы корпорации Samsung Ли Чжэ Ёна, который обвиняется во взяточничестве в связи с крупным коррупционным скандалом вокруг президента страны Пак Кын Хе.