Սերժ Սարգսյան. Վառոդը չոր պահեք, քանի որ մեր պայքարը դեռ շարունակվում է
Արցախի խնդիրը հայ ժողովդրի գործն է, հայության դարդն է, ԵԿՄ 11-րդ համագումարում հայտարարեց ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
«Ինչպես Արցախի ժողովուրդը կորոշի, հենց այդպես էլ կլինի Արցախի ապագան, մենք սարի պես կանգնած ենք Արցախի մեր քույրերի ու եղբայրների թիկունքին», - նշեց ՀՀ նախագահը:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծեց՝ իր պարտքն է համարում հայտարարել, որ հակառակորդի հնարավոր բոլոր սադրանքները արժանի հակահարված են ստանալու:
«Պատրանքների վրա հիմնված քաղաքականությունը ապագա չի կարող ունենալ, մենք փոխում ենք իրականությունը՝ մեր երկիրը դարձնելով ավելի ազատ, ավելի ժողովրդավարական, որովհետև համոզված եմ, որ ունենալու ենք ավելի արդյունավետ կառավարում, որը մեզ դարձնելու է ավելի մրցունակ ու պաշտպանունակ», - նշեց Ս. Սարգսյանը:

Президент Армении: Будущее Арцаха будет таким, как решит народ Арцаха
Вопрос Нагорного Карабаха – это дело армянского народа, проблема всего армянства, заявил президент Армении Серж Саргсян на 11-ом съезде Союза добровольцев «Еркрапа».
«Будущее Арцаха будет таким, как решит народ Арцаха, мы как скала стоим за спиной наших сестер и братьев Арцаха», - отметил президент Армении.
Серж Саргсян подчеркнул, что считает своим долгом объявить, что все провокации противника получат достойный ответ.
«Политика, основанная на принуждении, не может иметь будущего, мы меняем действительность, делая нашу страну более свободной, более демократичной, поскольку уверен, что будем иметь более эффективное управление, которое сделает нас более конкурентоспособными и обороноспособными», - отметил С.Саргсян.
Президент предложил Союзу добровольцев «Еркрапа» продолжать «держать порох сухим, поскольку борьба все еще продолжается».