Իրանը մոտ ժամանակներս մտադիր է գնել 12 հատ Superjet 100
Իրանը հաստատել է, որ մոտ ժամանակներս մտադիր է գնել ռուսական արտադրության 12 հատ Superjet 100 ինքնաթիռ: Այդ մասին ՌԴ Էներգետիկայի նախարար Ալեքսանդր Նովակը հայտնել է «Россия 24» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում, որից հատվածներ են ցուցադրվել չորեքշաբթի, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Մեզ հավաստեցին, որ Իրանը շահագրգռված է մոտ ժամանակներս 12 Sukhoi Superjet 100 ինքնաթիռների ձեռքբերմամբ», - ասել է նա:
Նախարարը նաև նշել է, որ Ռուսաստանը շահագրգռված է Իրանում ռուսական ինքնաթիռների համար համալրող մասերի արտադրության կարգավորման գործում, և, համապատասխան առաջարկության դեպքում, պատրաստ է քննարկել դրա հնարավորությունը:

Иран намерен в ближайшее время купить 12 самолетов Superjet 100
Иран подтвердил, что в ближайшее время намерен купить 12 самолетов Superjet 100 российского производства. Об этом министр энергетики РФ Александр Новак сообщил в показанных в среду фрагментах интервью телеканалу «Россия 24»,  передает ТАСС.
«Нам подтвердили, что Иран заинтересован в ближайшее время приобрести 12 самолетов Sukhoi Superjet 100», - сказал он. Министр также отметил, что Россия заинтересована в налаживании производства комплектующих для российских самолетов в Иране, и, в случае соответствующего предложения готова рассмотреть такую возможность.