Լավրով. ԵԱՀԿ ՄԽ աշխատանքի ներկայիս ձևաչափին այլընտրանք գոյություն չունի
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների աշխատանքի ներկայիս ձևաչափին այլընտրանք գոյություն չունի, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը՝ Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպման ժամանակ, հայտնում է ТАСС-ը:
«Եթե մենք, իրոք, հավատարիմ ենք մնում բոլորի համար ընդունելի ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, ապա, իմ խորին համոզմամբ՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների աշխատանքի ներկայիս ձևաչափի այլընտրանք գոյություն չունի», - ասել է Լավրովը:
Ըստ նրա՝ դրա օգտին բազմիցս արտահայտվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները փաստաթղթերում, որոնց տակ նրանց ստորագրություններն են:

Лавров: Альтернативы формату работы сопредседателей Минской группы ОБСЕ не существует
Альтернативы нынешнему формату работы сопредседателей Минской группы ОБСЕ не существует, заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров на пресс-конференции по итогам переговоров с главой МИД Армении Эдвардом Налбандяном, сообщает ТАСС.
«Если мы действительно привержены принципиальным договоренностям о необходимости искать общеприемлемые решения, то, по моему глубокому убеждению, альтернативы нынешнему формату работы сопредседателей Минской группы ОБСЕ не существует», - сказал С.Лавров.
По его словам, в пользу этого неоднократно высказывались и руководители Азербайджана и Армении в документах, под которыми стоят их подписи.