Կապիտանը մահացու վիրավորում է ստացել գնդացրով պատասխան կրակ վարելու ժամանակ. ՔԿ մանրամասներ
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու պայմանագրային զինծառայող Գոռ Ֆրունզիկի Խուդինյանի մահվան հանգամանքները, տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
2017 թ. փետրվարի 23-ին՝ ժամը 00:45-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքում, հակառակորդի կրակը ճնշելու նպատակով գնդացրով պատասխան կրակ վարելու ժամանակ, ըստ նախնական տվյալների, փամփուշտը փողում պայթելու պատճառով, մահացու բեկորային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Գոռ Ֆրունզիկի Խուդինյանը:
Դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ, եթե անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ):
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

Известна предварительная причина гибели военнослужащего-контрактника
Третьим гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследование для установления обстоятельств гибели военнослужащего-контрактника Гора Худиняна. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Инцидент произошел 23 февраля 2017 года, около 00:45 по ереванскому времени, на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части.
«По предварительным данным, военнослужащий-контрактник Гор Фрунзикович Худинян получил смертельное осколочное ранение вследствие разрыва патрона в стволе в ходе ведения ответного огня из пулемета с целью подавления огня противника», – говорится в сообщении.
По факту инцидента третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 376 (Халатное отношение к службе, повлекшее по неосторожности тяжкие последствия) УК РА. Ведется предварительное следствие.
Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного исследования обстоятельств дела.