Բլոգեր Լապշինը նոր փաստաբան ունի
Բաքվում կալանքի տակ գտնվող Ռուսաստանի և Իսրայելի քաղաքացիություն ունեցող բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը հանդիպել է նոր փաստաբանի Էդուարդ Չերնինի հետ:
«Այո, ես հանդիսանում եմ Ալեքսանդր Լապշինի նոր փաստաբանը: Ինձ հետ ստորագրվել է պայմանագիր: Ես արդեն հանդիպել եմ իմ պաշտպանյալի հետ, - РИА Новости-ի հետ զրույցում ասել է փաստաբան Չերնինը:
Ադրբեջանի իշխանությունները մեղադրանք են  առաջադրել Լապշինին՝  «բաց մարտահրավերներ՝ ուղղաված պետության դեմ»  և  «պետական սահմանի անօրինական հատում» հոդվածներով: Տվյալ հոդվածները ենթադրում են ազատազրկում՝  5 և 8 տարի ժամկետով, համապատասխանաբար:

В Азербайджане у блогера Лапшина сменился адвокат
Российско-израильский блогер Александр Лапшин, находящийся под следствием в бакинском СИЗО, встретился со своим новым адвокатом, его права будет защищать адвокат Эдуард Чернин.
«Да, я являюсь новым адвокатом Александра Лапшина, со мной подписан договор. Я уже встретился со своим подзащитным», - сказал по телефону РИА Новости адвокат Чернин.
Азербайджанские власти предъявили Лапшину обвинение по статьям «открытые призывы, направленные против государства» и «незаконное пересечение государственной границы». Данные статьи предусматривают наказание в виде лишения свободы сроком на 8 и 5 лет соответственно.