Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Միշել Լեգրանին հոբելյանի առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել կոմպոզիտոր, դաշնակահար, Հայաստանի Հանրապետության Պատվո շքանշանի ասպետ Միշել Լեգրանին ծննդյան 85-րդ տարեդարձի կապակցությամբ՝ մաղթելով հոբելյարին առողջություն, արևշատություն, ստեղծագործական բերկրանքի բազում առիթներ, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Դուք համաշխարհային երաժշտության լեգենդներից եք, հպարտության և հիացմունքի արժանի մեծագույն արվեստագետ: Ձեր ստեղծագործական մտքի թռիչքը նոր հորիզոններ բացեց ֆրանսիական և համաշխարհային երաժշտության արտահայտչաձևերում:
Մտավորականի անկեղծության և նրբանկատության դրոշմը կրող երկերում Դուք նորովի եք ներկայացնում մարդկային ապրումներն ու հույզերը, էության և լինելության հավերժական առեղծվածները:
Հայաստանում Ձեր արվեստը մեծապես սիրված է և սպասված: Հայ ունկնդիրը փոխադարձ կապ է զգում Ձեր ստեղծագործությունների, մարդկային կերպարի և ընդհանուր ճակատագրի հետ» ,- ասված է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил Мишеля Леграна с 85-летием
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание композитору, пианисту, кавалеру Ордена Почета Республики Армения Мишелю Леграну в связи с 85-летием, пожелав юбиляру здоровья, долголетия, творческого вдохновения. Текст послания приводится на сайте главы армянского государства.
«Вы – легенда мировой музыки, достойный гордости и восхищения великий деятель искусства. Полет вашей творческой мысли открыл новые горизонты выразительности французской и мировой музыки.
В произведениях, носящих печать искренности и деликатности интеллигента, Вы по-новому представляете человеческие переживания и эмоции, вечные загадки существования и бытия.
В Армении Ваше искусство очень ценят и любят. Армянский слушатель чувствует взаимную связь с Вашими произведениями, человеческим образом и общей судьбой», – говорится в поздравительном послании президента.