Ավարտվել է չեզոք գոտուց ադրբեջանական գրոհայինների դիակների տարհանման գործընթացը. Արցախի ՊՆ
Այսօր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի միջնորդությամբ կողմերի միջև ձեռք բերված լրացուցիչ պայմանավորվածության արդյունքում՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականների մասնակցությամբ, ավարտվեց չեզոք գոտուց ադրբեջանական գրոհայինների դիակների տարհանման գործընթացը:
Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ տարհանման գործընթացն իրականացվել է համաձայն փետրվարի 25-ին ձեռքբերված պայմանավորվածության, այսինքն այնպես, ինչպես սկզբնական շրջանում պնդել է արցախյան կողմը:

Завершился процесс эвакуации тел азербайджанских боевиков из нейтральной зоны
В результате достигнутой между сторонами при посредничестве личного представителя действующего председателя ОБСЕ дополнительной договоренности сегодня, около 17:00, завершился процесс эвакуации тел азербайджанских боевиков из нейтральной зоны. В процессе эвакуации принимали участие представители Международного Комитета Красного Креста (МККК) и полевые помощники личного представителя действующего председателя ОБСЕ.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, процесс эвакуации был осуществлен в соответствии с достигнутой 25 февраля договоренностью: то есть так, как на первоначальной стадии настаивала арцахская сторона.