Սերժ Սարգսյանն արգելել է ռեյտինգային թեկնածուներին վիճաբանություններ հրահրելը. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի է դարձել, որ Սերժ Սարգսյանը շաբաթ օրը ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակում հանդիպել է Հանրապետական կուսակցության ռեյտինգային՝ ավելի քան 100 թեկնածուի և բոլոր ընտրատարածքների շտաբների համակարգողների հետ։
Թերթի տեղեկություններով՝ Սարգսյանը բարկացել է Արարատի մարզում անցած շաբաթ տեղի ունեցած միջադեպի պատճառով և պատվիրել, որ նման դեպքերը չկրկնվեն։
Մասիսում բախվել էին ՀՀԿ-ի ռեյտինգային թեկնածուներ Մուրադ Մուրադյանի և Արայիկ Գրիգորյանի թիմակիցերը, քանի որ վերջինս իր նախընտրական շտաբը տեղակայել էր թիմակիցի շտաբի հարևանությամբ։
Ս. Սարգսյանը երկուսին էլ նախատել է և բոլորին պատվիրել չխանգարել միմյանց ու չանցնել սահմանը։ Մ. Մուրադյանը թերթի հետ զրույցում հաստատել է, որ Ս. Սարգսյանն իրենց արգելել է վիճաբանություններ հրահրելը։ «Մանրամասն չասեմ՝ ինչ է ասել։ Բայց ասել է, որ կարգուկանոն լինի, վեճեր չլինեն։ Ասել է՝ ոչ մեկը չպետք է մյուսին խանգարի, միտումնավոր վեճեր սկսի։ Բոլոր տիպի դիտողություններն էլ արել է», - հավելել է նա։

«Айкакан жаманак»: Серж Саргсян запретил рейтинговым кандидатам провоцировать столкновения
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Серж Саргсян в субботу встретился в Центральном офисе Республиканской партии Армении (РПА) с более 100 рейтинговыми кандидатами РПА и координаторами штабов во всех избирательных округах.
По сведениям издания, Саргсян рассердился из-за произошедшего на прошлой неделе в Араратской области инцидента и поручил, чтобы подобные случаи не повторялись.
В городе Масис произошел конфликт между членами команды рейтинговых кандидатов  РПА Мурада Мурадяна и Араика Григоряна, который решил открыть предвыборный штаб в городе прямо по соседству со штабом Мурадяна. Серж Саргсян отчитал обоих, поручив не мешать друг другу и не переходить границ.
М.Мурадян в беседе с корреспондентом издания подтвердил, что С.Саргсян запретил им провоцировать конфликты. «Не буду рассказывать подробности того, что он сказал. Но поручил соблюдать порядок, не устраивать споры. Сказал, никто не должен мешать другому, намеренно провоцировать конфликты», - отметил он.