«Արթֆուդը» խնդիրների ունի, առաջիկայում գործը կհասնի արդեն ԴԱՀԿ-ին. «Ժամանակ»
Հովիկ Աբրահամյանի՝ ՀՀԿ-ից դուրս գալուց հետո հարկային մարմինները ստուգումներ էին սկսել Հովիկ Աբրահամյանին պատկանող ընկերություններում։ Այս մասին գրել է «Ժամանակ»-ը:
«Սկզբնական շրջանում հարկային մարմինների ուշադրության կենտրոնում նախկին վարչապետի գազալցակայաններն էին։ Անցած շաբաթ մոտ տասը օր հարկայինի աշխատակիցները ստուգումներ էին իրականացնում Հովիկ Աբրահամյանի՝ Արտաշատ քաղաքում գտնվող «Արտաշատ պլազա» կոչվող առևտրի կենտրոնում։ Իսկ հիմա հերթը հասել է «Արթֆուդ» ընկերությանը, որի սեփականատեր է համարվում նաև նախկին գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանը։ Բացի ստուգումներից, պահածոների արտադրությամբ զբաղվող այս ընկերությունում նաև ֆինանսական դժվարություններ են ծագել։ Բանկերը հրաժարվում են նոր վարկային միջոցներ տրամադրել, բացի այդ, հետ են պահանջում նաև չմարված վարկերը», - գրել է թերթը։
Թերթին հասած տեղեկություններով՝ առաջիկայում գործը կհասնի արդեն ԴԱՀԿ աշխատակիցներին։ «Ժամանակ»-ը փորձել է նախկին գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանից պարզել, թե ինչ խնդիրներ են առաջացել գործարանում, սակայն վերջինս հարցը լսելուց հետո ասել է, որ զբաղված է, չի կարող խոսել և անջատել է հեռախոսը։

«Жаманак»: У «Артфуд» финансовые проблемы, дело может дойти до СПИСА
После выхода Овика Абраамяна из Республиканской партии Армении, налоговые органы начали проводить проверки в принадлежащих экс-премьеру Армении компаниях, пишет газета «Жаманак».
«Вначале в центре внимания налоговых органов находились газозаправочные станции экс-премьера. На прошлой неделе, примерно в течение 10 дней, сотрудники налоговый службы проводили проверки в так называемом торговом центре "Арташат плаза" в городе Арташате. А сейчас очередь дошла до консервного завода "Артфуд", собственником которого считается также бывший министр сельского хозяйства Серго Карапетян. Кроме проверок, в компании возникли также финансовые проблемы. Банки отказываются предоставлять новые кредитные средства, кроме того, требуют вернуть также непогашенные кредиты», - пишет газета.
По сведениям издания, в ближайшее время дело дойдет до сотрудников Службы принудительного исполнения служебных актов (СПИСА). Корреспондент газеты попытался уточнить у экс-министра сельского хозяйства Серго Карапетяна, какие проблемы возникли на заводе, однако он после того как услышал вопрос, заявил, что занят и не может говорить, отключив телефон.