«Տարբեր տրամաչափի թափթփուկներ» Արարատում դանակահարել են «Ծառուկյան» դաշինքի ներկայացուցչին
ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից Aysor.am-ին տեղեկացրին, որ ոստիկանության Մասիս բաժնում Մասիսի բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել, թե որովայնի շրջանում վնասվածքներով երիտասարդ է տեղափոխվել կենտրոն։
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ դանակահարվածն իրենց թիմակիցն է՝ Արարատի մարզի Սայաթ-Նովա գյուղից։
«Այս պահին մանրամասները ճշտում ենք Մասիսի կառույցի պատասխանատու Տիգրան Ստեփանյանի հետ», - ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ այս երիտասարդը ներքին արյունահոսություն է ստացել, այս պահին վիրահատվում է Էրեբունի կլինիկակական հիվանդանոցում։
««Ծառուկյան» դաշինքը քանիցս ասել է, որ պետք է անել հնարավորը, որպեսզի ընտրապայքարը մնա քաղաքական հարթության մեջ։ Ցավոք, նշյալ մարզի տարբեր թափթփուկներ, ովքեր հանձնառություն են ստանձել իրենց կուսակցության համար թեկուզ այլոց կյանքի գնով ապահովել քվեներ, որևէ ժամանակ կանգ չեն առել ոչնչի առջև, և այսօր էլ կանգ չեն առնելու ոչնչի առջև», - ասաց Ն. Զոհրաբյանը։
Նա հույս հայտնեց, որ իրավապահներն արագ կարձագանքեն տեղի ունեցածին։
«Կրկնում եմ, քանի դեռ տարբեր տրամաչափի թափթփուկներ ընտրապայքարը պատկերացնում են ոչ քաղաքական դաշտում, այլ՝ միջանձնային դաշտում, և իրենց համար ցանկացած գինը, այդ թվում նաև այլոց կյանքի գինը ոչինչ չարժե մեկ քվե ավելի ստանալու համար, մենք ամեն Աստծո օր ունենալու ենք այս իրավիճակը», - ընդգծեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավարը։
Նաիրա Զոհրաբյանը կոչ արեց քաղաքական ուժերին՝ դադարեցնել ընտրապայքարը կյանքի և մահու պայքարի վերածելուց։
«Հորդորս իրավապահներին՝ անհապաղ պատժեք մեղավորներին, այլապես ամեն օր այս ռեյտինգային ընտրակարգի պատճառով մենք ամեն օր հանրապետության բոլոր վայրերում ունենալու ենք նույն իրավիճակը», - ասաց Ն. Զոհրաբյանը։
Նա նշեց նաև, թե Արարատի մարզում կան որոշ անձինք, ովքեր ամենուր հայտարարում են, որ իրենց ամեն ինչ թույլատրված է, դրա հետևանքը լինում է ցավալի դեպքերը։
«Հաշվի առնելով, որ Սայաթ-Նովա գյուղը Մասիսի տարածաշրջանի գյուղերից է, իսկ բոլորիս էլ հայտնի է, թե Մասիսիում Հանրապետականի ներկայացուցիչն ով է, կարծում եմ՝ շատ հստակ ու պարզ է ամեն ինչ, թե որ պատգամավորի թիմակիցներն են եղել երիտասարդին դանակահարողը», - ասաց նա։

Представитель «Блока Царукян» получил ножевые ранения в Араратской области
Сегодня в отделении полиции города Масиса поступило сообщение из медицинского центра Масиса о том, что в больницу доставлен молодой человек с ранениями в области брюшной полости, сообщили Aysor.am в пресс-службе полиции Армении.
Руководитель парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am, что получивший ножевые ранения молодой человек – член их команды из села Саят-Нова Араратской области.
«Сейчас мы уточняем подробности с ответственным структуры Масиса Тиграном Степаняном», - сказала Наира Зограбян.
Она сообщила, что у парня началось внутреннее кровотечение, в настоящее время его оперируют в медицинском центре «Эребуни».
«"Блок Царукян" неоднократно говорил, что необходимо сделать все возможное, чтобы предвыборная кампания оставалась в политической плоскости. К сожалению, разные отбросы, которые взяли на себя обязательство обеспечить голоса для своей партии даже ценой жизни других, никогда не останавливались ни перед чем, и сегодня поступают таким же образом», - сказала Наира Зограбян.
Она выразила надежду, что правоохранители быстро отреагируют на произошедшее.
«Повторяю, пока различные отбросы представляют предвыборную борьбу в межличностном, а не в политическом поле, и для них любая цена, в том числе и цена жизни других ничего не значит, у нас каждый божий день будет подобная ситуация», - подчеркнула Н.Зрграбян.
Она призвала политические силы прекратить превращать предвыборную борьбу в борьбу не на жизнь, а на смерть.
«Призываю правоохранителей немедленно наказать виновных, в противном случае из-за этой рейтинговой системы мы каждый день будем сталкиваться с подобной ситуацией по всей республике», - отметила Зограбян.
Она отметила, что в Араратской области есть некоторые лица, которые повсюду заявляют, что им все позволено, в результате чего происходят подобные инциденты.
«Учитывая, что село Саят-Нова одно из сел Масисского региона, и всем известно, кто –  представитель Республиканской партии Армении в Масисе, думаю, очень четко и ясно, члены команды какого депутата нанесли ножевые ранения молодому парню», - сказала она.