Չարաշահումների մեղադրանքով կալանավորվել են ՊԲ զորամասերից մեկի հրամանատարի` թիկունքի գծով տեղակալը և պարենային ծառայության պետը
ՀՀ քննչական կոմիտեի երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով՝ շահադիտական նպատակներով պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու և պետությանը նյութական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ մեղադրանք է առաջադրվել ՊԲ N զորամասի հրամանատարի թիկունքի գծով տեղակալ Վ.Պետրոսյանին և պարենային ծառայության պետ Է.Ալեքսանյանին, Аysor.am-ին տեղեկացրին Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի 375-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

Арестованы чиновники одной из воинских частей Карабаха
Арестованы заместитель командира по тылу N-ской воинской части Армии обороны Республики Арцах и начальник продовольственной службы.
Как сообщили Aysor.am в пресс-службе Следственного комитета Армении, по расследуемому вторым гарнизонным следственным отделом СК уголовному делу, заместителю командира по тылу N-ской воинской части Армии обороны В. Петросяну и начальнику продовольственной службы Э. Алексаняну предъявлено обвинение по ч. 3 ст.375 (злоупотребление властью, превышение или бездействие власти, совершенные во время военного положения, войны или в боевой обстановке) Уголовного кодекса.