Կարեն Կարապետյանը սկանդալային հայտարարություն է արել. «Ժողովուրդ»
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ԱԺ-ում երեկ սկանդալային հայտարարություն է արել, նրա խոսքով՝ ապրիլյան պատերազմի օրերին բանակն ունեցել է վառելիքի խնդիր, ինչի պատճառով ռազմական տեխնիկան հնարավոր չի եղել աշխատեցնել: Պարզվում է՝ դիզվառելիքի հետ կերոսին են խառնում ու շուկայում այդպես անորակ վառելիք վաճառում:
«Ապրիլյան պատերազմի օրերին մենք ունեինք բազմաթիվ դեպքեր, երբ մեր ռազմական տեխնիկան չէր աշխատում այդ պատճառով», - «Ժողովուրդ»-ի փոխանցմամբ՝ ասել է վարչապետը:
Թերթը մեկնաբանել է. «Տեղի ունեցածն այլ կերպ, քան դավաճանություն, դժվար է որակել: Քանի որ հենց այդ խարդախության պատճառով ռազմական տեխնիկան չի աշխատել, և մենք ունեցանք 100 զոհ: Ու հիմա, բնականաբար, հարց է առաջանում՝ ինչու մինչև այսօր այդ դեպքերի վերաբերյալ քրեական գործ չի հարուցվել և ընդհանրապես, ով է պատասխան տալու այս ամենի համար»:

«Жоховурд»: Карен Карапетян выступил в парламенте со скандальным заявлением
Газета «Жоховурд» пишет, что премьер-министр Армении Карен Карапетян накануне в парламенте Армении выступил со скандальным заявлением. По его словам, во время апрельской войны в армии возникли проблема с горючим, из-за чего и военная техника не работала. Выясняется, что с дизельным топливом мешают керосин и продают такое некачественное топливо на рынке.
«В дни апрельской войны у нас были различные случаи, когда наша военная техника не работала по этой причине», - заявил премьер.
«Произошедшее нельзя квалифицировать иначе как предательство. Поскольку именно из-за этого мошенничества военная техника не работала, и мы понесли 100 жертв. И сейчас, естественно, возникает вопрос, почему по сей день не возбуждено уголовное дело по этим фактам и, вообще, кто ответит за все это», - комментирует издание.