«Չելսին» Կոնտեին բարելավված պայմանագիր կառաջարկի`«Ինտերից» հեռու պահելու համար
«Չելսիի» ղեկավարությունը պատրաստվում է նոր՝ բարելավված պայմաններով պայմանագիր առաջարկել թիմի գլխավոր մարզիչ Անտոնիո Կոնտեին։ Այդ կերպ լոնդոնյան ակումբը ցանկանում է հեռու պահել նրան «Ինտեր» տեղափոխությունից,  փոխանցում է Championat.net-ը:
Ըստ գործող պայմանագրի՝ Կոնտեն «Չելսիում» տարեկան 6,5 մլն ֆունտ ստեռլինգ աշխատավարձ է ստանում։ Համաձայնագիրն ուժի մեջ է մինչև 2018 թվականը։
Ավելի վաղ տեղեկություն է հրապարկվել, որ Կոնտեն համաձայնվել է գլխավորել «Ինտերը»։ Միլանյան ակումբի չինացի ներդրողներն իտալացուն քառամյա պայմանագիր են առաջարկել՝ տարեկան 15 մլն եվրո աշխատավարձով։

«Челси» предложит Конте улучшенный контракт, чтобы удержать от ухода в «Интер»
Руководство «Челси» собирается предложить главному тренеру команды Антонио Контеновый контракт на более выгодных условиях, сообщает Mirror. Таким способом в лондонском клубе попытаются удержать итальянского специалиста от ухода в «Интер», передает Championat.net.
По условиям нынешнего контракта Конте зарабатывает в «Челси» около £ 6,5 млн (примерно € 7,5 млн) за сезон. Срок действия соглашения истекает в 2018 году.
Ранее появилась информация, что Конте согласился возглавить «Интер» после завершения текущего сезона. По данным Tuttosport, китайские владельцы миланского клуба предложили итальянцу контракт на четыре года с окладом € 15 млн за сезон.