Ադրբեջանական զինուժն ավելի քան 100 անգամ խախտել է զինադադարի ռեժիմը՝ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց
Մարտի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց:
Շփման գծի հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը ‹‹TR-107›› տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ձեռքի հակատանկային, հակատանկային հաստոցավոր, հաստոցավոր ավտոմատ ու ենթափողային նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակելով 51 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Азербайджанские ВС произвели по армянским позициям около 1200 выстрелов
Вооруженные силы Азербайджана 1 марта и в ночь на 2 марта нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорного Карабаха более 100 раз, произведя по армянским позициям около 1200 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, в восточном и северо-восточном направлениях ВС Азербайджана применили реактивные ракетно-артиллерийские установки «TR-107», минометы калибра 60 мм и 82 мм, различные гранатометы. По армянским позициям выпущен 51 снаряд.
Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения, прибегая при необходимости к ответным действиям.