Բնակչության մոտ 80%-ը երկրի տնտեսական վիճակը գնահատում է վատ կամ շատ վատ. Gallup (Տեսանյութ)
Հարցված քաղաքացիների մոտ 80 տոկոսը ՀՀ տնտեսական վիճակը գնահատում է վատ կամ շատ վատ, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ներկայացնելով Gallup International Association-ի հայաստանյան ներկայացուցչության անցկացրած հարցման արդյունքներն՝ ասաց տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
«Երկրի ներկա տնտեսական վիճակը շատ վատ է գնահատում հարցվածների 34,6 տոկոսը, վատ` 37,3 տոկոսը: Տնտեսական վիճակը շատ լավ է գնահատում հարցվածների 0,7 տոկոսը», - ասաց Արամ Նավասարդյանը:
Չնայած սրան` հարցվողները բավականին դրական են գնահատել Կառավարության աշխատանքը: Ըստ Gallup-ի՝ կառավարության աշխատանքն ավելի շուտ դրական է գնահատում հարցվածների 52,4 տոկոսը, ավելի շուտ բացասական` 19,8 տոկոսը:

Gallup: 80% граждан Армении оценивают экономическую ситуацию как плохую или очень плохую
80 процентов граждан Армении оценивают экономическую ситуацию в стране как плохую или очень плохую, заявил сегодня журналистам директор ереванского представительства Gallup International Association Арам Навасардян.
«34,6 процентов респондентов оценивают нынешнюю экономическую ситуацию в стране как очень плохую, 37,3 процентов – как плохую. Только 0,7 процентов опрошенных оценивают экономическую ситуацию как очень хорошую», - сказал Арам Навасардян.
Несмотря на это, опрошенные довольно позитивно оценили деятельность правительства Армении. Согласно результатам опроса Gallup, 52,4 процента респондентов оценивают работу правительства скорее положительно, 19,8 – скорее отрицательно.