Բիշքեկում ԵՏՄ-Իրան ազատ առևտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի մասին կարգադրություն է ստորագրվել
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի մասնակիցները ԵՏՄ-ի և Իրանի միջև ազատ առևտրի գոտու ստեղծման ժամանակավոր համաձայնագրի նախապատրաստման աշխատանքները կազմակերպելու մասին կարգադրություն են ստորագրել, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Խորհրդի նիստի մասնակիցները ստորագրել են նաև 2015-2016 թվականների համար մասնակից- պետությունների միջև փոխադարձ առևտրի վիճակի մասին, «ԵՏՄ-ում ինտեգրացիոն պոտենցիալ ունեցող տնտեսության ոլորտների և դրանց օգտագործմանն ուղղված միջոցառումների մասին» կարգադրությունները:
Մասնակիցները ստորագրել են նաև մինչև 2025 թվականը ԵՏՄ թվային օրակարգի իրականացման հիմնական ուղղությունների  նախապատրաստման աշխատանքների մասին հանձնարարականը: Ստորագրվել են նաև ագրորադյունաբերական համալիրի զարգացման համատեղ կանխատեսումների մասին, 2016-2017 թվականներին գյուղատնտեսական արտադրանքի հիմնական տեսակների վերաբերյալ մասնակից-երկրների առաջարկությունների և պահանջարկի մասին կարգադրությունները և այլ փաստաթղթեր:

В Бишкеке подписали распоряжение о соглашении по созданию ЗСТ ЕАЭС-Иран
Участники Евразийского межправсовета подписали распоряжение об организации работы по подготовке временного соглашения по созданию Зоны свободной торговли между ЕАЭС и Ираном, передает РИА Новости.
Участники межправсовета также подписали распоряжение о состоянии взаимной торговли между государствами-участниками в 2015-2016 годах, распоряжение «О сферах экономики, обладающих интеграционным потенциалом в ЕАЭС и мерах, направленных на его использование».
Участники мероприятия подписали поручение по вопросу подготовки основных направлений реализации цифровой повестки ЕАЭС до 2025 года. Подписано распоряжение о совместных прогнозах развития агропромышленного комплекса, спроса и предложения государств-участников по основным видам сельхозпродукции и продовольствия на 2016-2017 годы.