Վենգեր. Դժվար է մարսել կատարվածը
«Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը մեկնաբանել է «Բավարիայից» Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչի խաղում իր թիմի կրած պարտությունը 1։5 հաշվով, փոխանցում է Sport.ru-ն:
«Կարծում եմ՝ կարողացանք ցուցադրել հենց այն ֆուտբոլը, որի հույսն ունեինք։ Թիմը շատ արագ էր գործում ու ճնշում գործադրում «Բավարիայի» վրա։ Որոշ պահերի բախտը չժպտաց մեզ, իսկ երբեմն նաև մրցավարը մեր կողմից չէր։ Օրինակ՝ Ուոլկոտի դեմ պայքարում ակնհայտ 11 մետրանոց կար, Լևանդովսկին խաղից դուրս վիճակում էր... Դժվար է մարսել կատարվածը։ Տղաները շատ աշխատեցին ու որակյալ խաղ ցուցադրեցին։ Երբ դու պետք է 4 գոլ խփես, իսկ քո խաղացողին հեռացնում են, ֆուտբոլիստները կորցնում են հավատը և սկսում այդ առաքելությունն անհնար համարել», - ասել է Վենգերը:

Венгер: Трудно переварить случившееся
Главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер прокомментировал поражение от «Баварии» (1:5) в ответном матче 1/8 финала Лиги чемпионов, передает Sport.ru.
«Считаю, мы смогли показать именно тот футбол, на который рассчитывали. Команда действовала очень быстро, оказывала давление на «Баварию». В некоторых моментах нам не везло, и порой судья также был не на нашей стороне. К примеру, на Уолкотте был очевидный пенальти, Левандовски находился в офсайде…
Трудно переварить случившееся. Ребята очень старались и показывали качественную игру. Когда у тебя удаляют футболиста и нужно забивать четыре гола, игроки теряют веру в себя и начинают считать эту миссию невыполнимой», — сказал Венгер.