Արցախում ուժի մեջ են մտել նոր Սահմանադրության որոշ գլուխներ
Արցախի Ազգային ժողովի կայքում տեղադրվել է փետրվարի 28-ին «ԼՂՀ պաշտոնական տեղեկագրում» հրապարակված Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության տեքստը:
ԱՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ  փետրվարի 20-ին կայացած հանրաքվեի արդյունքներով Արցախի Հանրապետության նոր Սահմանադրության նախագիծը գերակշիռ մեծամասնությամբ հավանության է արժանացել հանրապետության քաղաքացիների կողմից:
Համաձայն Արցախի Հանրապետության նոր Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ «Սահմանադրության 1-3-րդ և 12-րդ գլուխները ուժի մեջ են մտնում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտոնական տեղեկագրում» հրապա­րակվելու օրվան հաջորդող տասներորդ օրը:
2017թ. մարտի 10-ից Արցախի Հանրապետության տարածքում գործում են նոր Սահմանադրության վերոնշյալգլուխների դրույթները:

В Арцахе вступили в силу некоторые положения новой Конституции
На сайте Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики размещен текст опубликованной 28 февраля в «Официальных ведомостях НКР» новой Конституции Республики Арцах.
Как сообщает пресс-служба парламента НКР, по итогам состоявшегося 20 февраля референдума проект новой Конституции Республики Арцах подавляющим большинством был одобрен гражданами республики.
Согласно главе 1 статьи 166 новой Конституции Республики Арцах, «главы 1-3 и 12 Конституции вступают в силу на десятый день после опубликования в "Официальных ведомостях Нагорно-Карабахской Республики"».
С 10-го марта 2017 года на территории Республики Арцах действуют положения вышеуказанных глав новой Конституции.