Չինաստանը 2016 թվականին մեծացրել է արդյունաբերական ռոբոտների արտադրությունը 34 տոկոսով
Չինաստանը 2016 թվականին մեծացրել է արդյունաբերական ռոբոտների արտադրությունը 34,3 տոկոսով՝ 2015-ի համեմատ։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Չինաստանի արդունաբերական և ինֆորմատիզացման հարցերով փոխնախարար Սին Գոբինը, փոխանցում է РИА Новости-ն։
Նրա խոսքով՝ 2016 թվականին Չինաստանում արտադրած արդյունաբերական ռոբոտների թիվը հասել է 72.4 հազար միավորի։ Արտադրության ծավալն օրեցօր մեծանում է։
Ոլորտի հետագա զարգացման համար նա անհրաժեշտ է համարել արտադրական բազայի հետագա ամրապնդումը, նոր և ավանդական արդյունաբերական ոլոտներում ռոբոտների կիրառության ընդլայնումը։

Китай в 2016 году увеличил производство промышленных роботов на 34%
Китай в 2016 году увеличил производство промышленных роботов на 34,3% по сравнению с 2015 годом, заявил на пресс-конференции в субботу заместитель министра промышленности и информатизации КНР Синь Гобинь,  передает РИА Новости.
По его словам, в 2016 году количество произведенных Китаем промышленных роботов уже достигло отметки в 72,4 тысячи единиц. Масштаб производства расширяется с каждым днем
Для дальнейшего развития отрасли, отметил он, необходимо далее укреплять производственную базу, расширять применение роботов в новых и традиционных отраслях промышленности.