Ջեյմս Քեմերոնը հայտարարել է, որ «Ավատար-2»-ը չի թողարկվի 2018-ին
Ռեժիսոր Ջեյմս Քամերոնը հայտարարել է, որ «Ավատար-2» ֆիլմը չի թողարկվի 2018 թվականին, հայտնում է Gazeta.ru-ն` հղում անելով Entertainment Weekly-ին:
Հաջորդ տարվա դեկտեմբերին ֆիլմի երկրորդ մասն արդեն կներկայացվի, բայց այժմ ռեժիսորն ասել է, որ կոնկրետ ժամկետ չի հայտարարվել: Քամերոնը պարզաբանել է, որ ոչ թե «Ավատար» մեկ ֆիլմի շարունակության վրա են աշխատում, այլ միանգամից չորս:
«Էպիկական աշխատանք է», - ասել է նա և համեմատալ նկարահանման գործընթացը Չինաստանի «Երեք կիրճ» ՀԷԿ-ի կառուցման հետ, որի աշխատանքները սկսվել էին 1992 թվականին, շահագործվել է ամբողջությամբ 2012-ին: «Դրա համար ես գիտեմ, թե որտեղ եմ լինելու իմ կյանիք հաջորդ ութ տարին», - ասել է ռեժիսորը:
Երրորդ «Ավատար»-ի թողարկվումը սպասվում էր 2020-ին, չորրորդ՝ 2022-ին, հինգերորդ՝ 2023-ին: Այժմ, ամենայն հավականոթյամբ, ժամկետները կփոփոխվեն:

Джеймс Кэмерон заявил, что в 2018 году «Аватар-2» не выйдет
Режиссер Джеймс Кэмерон заявил, что в 2018 году «Аватар-2» не выйдет. Об этом сообщает Gazeta.ru со ссылкой на Entertainment Weekly.
Изначально сиквел ожидался в декабре следующего года, но теперь постановщик говорит, что «твердой даты релиза» объявлено не было. Как пояснил Кэмерон, работа идет не над одним продолжением «Аватара», а сразу над четырьмя.
«Это эпичное дело», – отметил он и сравнил съемочный процесс со строительством ГЭС «Три ущелья» в Китае «Поэтому я знаю, где буду в следующие восемь лет своей жизни», – сообщил режиссер.
Выход третьего «Аватара» ожидался в 2020 году, четвертого – в 2022 году, пятого – в 2023 году. Теперь, судя по всему, сроки будут сдвинуты.