«Եվրատեսիլ-2017»-ում Ռուսաստանը կներկայացնի հաշմանդամ Յուլյա Սամոյլովան
«Եվրատեսիլ-2017» երգի մրցույթում Ռուսաստանը կներկայացնի Յուլյա Սամոյլովան: Նա կկատարի Flame is Burning երգը: Այդ մասին նա երազում էր մանկուց և երջանիկ է, որ իրեն նման հնարավորություն է ընձեռնվել:
Առաջին ալիքն ավարտեց կատարողների և կոմպոզիցիաների ընտրությունը «Եվրատեսիլ-2017» երաժշտական մրցույթին մասնակցության համար և ընտրեց մասնակցին. Կիևում Ռուսաստանը կներկայացնի Յուլյա Սամոյլովան, ում Flame is Burning սիրո մասին երգի կատարումն ամենից ուժեղ տպավորությունը գործեց:
«Ես, իհարկե, ցնցված եմ, մինչեւ հիմա չեմ կարողանում գիտակցել, որ դա ինձ հետ Է տեղի ունենում: Ես երջանիկ եմ», - պատմել Է երգչուհին РИА Новости-ն:
Երգչուհի և կոմպոզիտոր Յուլյա Սամոյլովան ծնվել Է 1989 թվականին: Բազմիցս հաղթել Է տարբեր երաժշտական մրցույթներում, 2013 թվականին մասնակցել Է «Ֆակտոր Ա» երգի հեռուստանախագծին:

Россию на «Евровидение-2017» представит Юлия Самойлова
Участница конкурса «Евровидение-2017» Юлия Самойлова мечтала об этом с детства и счастлива, что ей представилась такая возможность.
Ранее стало известно, что Первый канал завершил внутренний конкурсный отбор: Россию в Киеве будет представлять Юлия Самойлова. По словам представителей телеканала, выступление девушки с песней Flame Is Burning произвело наиболее сильное впечатление.
«Я, конечно, в шоке, я до сих пор не могу осознать, что это происходит со мной. Я счастлива», — рассказала Самойлова в интервью РИА Новости.
Песню, которую она будет исполнять на конкурсе, Юлия написала не сама, однако, по ее словам, она очень ей близка.
Юлия Самойлова родилась 7 апреля 1989 года в городе Ухта (Коми). Девушка много раз побеждала и становилась лауреатом различных музыкальных конкурсов и фестивалей.